AKCEPTACJA I AUTENTYCZNOŚĆ

utworzone przez | Wrz 26, 2017 | pewność siebie, strona główna, strona główna | 0 komentarzy

 

 

Akceptacja jest nieodzownym elementem autentyczności. Dzięki akceptacji nie czekamy na idealny moment i idealną siebie, ale działamy. Akceptacja  to zrozumienie, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, tak jak książka. Każda ma inną okładkę, inną wartościową treść- jest inna od pozostałych, ponieważ ma inny zbiór słów, prawd, uczuć. Akceptacja siebie płynie z głębi naszego serca. Jeżeli akceptujesz siebie taką, jaką jesteś to również w siebie wierzysz, a dzięki temu wytrwale pokonujesz przeciwności, skupiasz swoją uwagę na rozwiązaniu problemu, a nie na samym problemie.

Zobacz jak to wszystko jest ze sobą powiązane i jakże istotne w naszym życiu. Budowanie silnej osobowości pozwala nam działać prężnie, konkretnie, łatwiej pokonujemy stres. Uważam, że akceptacja siebie to klucz do sukcesu w życiu, nie czekasz na bycie idealną, ale krok po kroku podnosisz sobie poprzeczkę, aby po pewnym czasie pić szampana, triumfować i cieszyć się z własnych osiągnięć.

 

 

No dobrze to spytasz po co nam ta autentyczność, jeżeli już akceptujemy siebie w pełni?

 

Autentyczność to właśnie odwaga do bycia sobą i pokazanie światu jakim jesteś pięknym egzemplarzem „książki”.  Często chcielibyśmy być autentyczni, albo nawet nam się tak wydaje, że jesteśmy, ale gdy przychodzi zwykła rozmowa w pracy, czy ze znajomymi, nie zawsze pokazujemy  siebie jako otwartą księgę prawd. Brene Brown powiedział kiedyś, że…

 

„ Autentyczność jest zbiorem decyzji, które podejmujemy każdego dnia. To decyzja, aby się pokazać i być prawdziwym. Decyzja, aby być szczerym. Decyzja, aby pozwolić innym ujrzeć nasze prawdziwe ja”.

 

Myślę, że powinniśmy dążyć do tego, aby żyć w zgodzie z sobą samym, a przy tym nie bać się podejmować decyzji, które uważamy za słuszne, bo czasem okazuje się, że nasze racje są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i najlepsze.

 

Bycie autentycznym to bycie sobą, jeżeli nie masz wpływu na to co dzieje się u innych, nie zajmuj się ich życiem. Taka świadomość wpływa doskonale na nasz rozwój, ale również wprowadza w nasze życie równowagę psychiczną. Uważam, że zupełnie nie potrzebnie marnujemy czas na bezsensowne rozmowy o innych, które nie wnoszą nic wartościowego w nasze życie.

Pamiętaj o tym, że jesteś wartościowym człowiekiem, akceptuj siebie, taką jaką stworzyła Cię natura i  doceń to, że żyjesz i możesz w pełni być szczęśliwym człowiekiem….jeśli tylko tego chcesz.

Ściskam

Magda