You are here: Home > Bez kategorii > Błędy w naszych dokumentach rekrutacyjnych

Błędy w naszych dokumentach rekrutacyjnych

Chyba w każdym serwisie poświęconym rekrutacji pracowników pisze się o błędach, jakie popełniają kandydaci szukający pracy. Okazuje się jednak, że te same błędy powtarzane są w kółko każdego roku. Może dlatego warto powtórzyć raz jeszcze to, o czym powinniśmy pamiętać przez cały czas.
Dużo mówi się o tym, że należy dostosować nasze CV do firmy, do której wysyłamy nasze zgłoszenie. Niestety, nie każdy bierze sobie tę uwagę do serca i często trafiają się CV długie na kilkanaście stron, gdzie wymienione są wszystkie miejsca pracy, wszelkie projekty, w których braliśmy udział i wszystkie ukończone kursy. Na takie rozwlekłe pisanie możemy sobie pozwolić w serwisach internetowych do rekrutacji – tam panuje zasada „im więcej, tym lepiej”. Jeśli chodzi o papierowe CV, to nie warto się do tej reguły stosować.
Dostosowując dokumenty do pracodawcy powinniśmy też zwrócić uwagę na to, co powinno się wyróżniać. Jeśli firma zajmuje się np. kontaktami biznesowymi z francuskimi przedsiębiorcami, a my znamy trzy języki obce, w tym francuski, to nie powinien on lądować na końcu. Tak samo powinniśmy dostosować inne rubryki. O tym, czym zajmuje się firma można się dowiedzieć obecnie również z mediów społecznościowych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.