CHCĘ, ALE SIĘ BOJĘ- POKONAJ SWÓJ LĘK

utworzone przez | Cze 18, 2017 | beauty&lifestyle, motywacja, pewność siebie, strona główna, strona główna | 4 Komentarze

 

 

Wielokrotnie czytałam wpisy o tym jak wspaniałe pomysły  mają kobiety, ale ich nie realizowały, ponieważ,  na końcu zawsze zostawał strach. Niejednokrotnie słyszałam –Magda- ja bardzo chcę zrealizować swoje marzenie -ale się boję.

 

Boję – czego? Lub kogo?

Dlaczego tak dużo w nas siedzi lęku?

 

Wiem, jak to jest pokonać własny lęk. Wychowywana byłam w czasach gdzie „dzieci i ryby głosu nie mają”. Pamiętam imprezy rodzinne i słowa babci, jak zawsze powtarzała mi –tylko się nie odzywaj- jak mówią dorośli. I tak było. Nie odzywałam się w podstawówce, potem w liceum, nie walczyłam o swoje, raczej byłam jak pokorne ciele. Oczywiście potem ewoluowałam i zrozumiałam, że do odważnych świat należy, ale wiem co znaczy się bać. Nie jesteś z tym sama.

Stąd właśnie zaczyna się etap strachu- wpajają nam go jeszcze w dzieciństwie dorośli.

Każdy lęk to obawa:  przed krytyką innych ludzi, zainwestowaniem pieniędzy ( bo lepiej trzymać w skarpecie na wszelki wypadek), zrealizowaniem własnego celu( bo ktoś się dowie, o czym marzę i mnie wyśmieje) itd.

 

Bać się możemy całe życie. Ja zawsze powtarzam, ze ludzie się dzielą na tych co żyją własnym życiem i realizują własne marzenia, oraz na tych, co siedzą bezczynnie, nic nie robią, a najwięcej  mają do powiedzenia o naszym życiu. Tylko weź pod uwagę, że za parę lat, Ty będziesz zupełnie na innym etapie życia-szczęśliwa i spełniona, a tamci dalej będą tak siedzieć, użalać się nad sobą i krytykować.

 

Pokonanie lęku to po prostu zmierzenie się z nim- stań naprzeciw i odważ się go pokonać.  Otaczaj się przy tym pozytywnymi ludźmi, którzy będą pomagać Ci w tym.  Jeżeli się nie odważysz, nigdy nie będziesz wiedziała, jak jest po drugiej stronie Twojego strachu- powiem Ci tylko, że jest tam duma, radość i poczucie spełnienia- wszystkich tych uczuć doznasz, gdy pokonasz lęk.

 

Możesz kształtować swój charakter jak chcesz, możesz nauczyć się myśleć pozytywnie, stać się pewną siebie, musisz zrobić tylko ten pierwszy krok do przodu. I nie myśl od razu, że jest to krok w przepaść,  jest tam piękna droga, która poprowadzi Cię do celu. Wiem, że najgorzej jest zrobić ten pierwszy krok, ale nie marnuj czasu, uwierz mi, mówię Ci to z własnego doświadczenia- szkoda marnować życia, jest takie piękne.  Powiedz sobie dzisiaj, teraz- już się nie boję- jestem spokojna- idę na przekór wszystkiemu i działam, własną pracą i determinacją osiągnę swój cel. I nigdy więcej nie pisz już-chcę ale, się boję- napisz grubymi literami-

 

CHCĘ I TO ZROBIĘ -bo kocham życie!

 

Szukaj radości i swojego miejsca, ponieważ możliwości zdarzają się cały czas- pamiętaj, że, ten kto idzie naprzód-zawsze dociera do celu 🙂

 

 

Trzymam kciuki

Magda

Jeżeli chcesz porozmawiać- napisz do mnie, będzie mi bardzo miło 🙂