You are here: Home > Bez kategorii > Co warto wiedzieć, gdy szukamy pracy?

Co warto wiedzieć, gdy szukamy pracy?

Jeśli chodzi o szukanie pracy, to sam proces wydaje się podobny, jak przed laty. Jednak, gdy przyjrzymy się praktykom rekruterów, dostrzeżemy pewne zmiany, które mogą mieć wpływ także na to, czy sami znajdziemy pracę.
Pierwsze, co zmieniło się jeśli chodzi o rekrutację pracowników w dużych firmach, to tryb w jakim odrzucana jest większość podań. Kiedyś zatrudniano w tym celu dodatkowe osoby, które przeglądały wszystkie przychodzące CV. Dzisiaj dużą część tej pracy przejęły… roboty. Specjalne programy są tak ustawione, by wyłapać odpowiednie frazy w dokumentach i przekazać je do dalszego procesu, prowadzonego już przez człowieka. Okazuje się, że naszych dokumentów być może nikt w firmie (poza komputerowym programem) nawet nie widział. Jednak jest sposób, by sobie z tym poradzić. Pisząc nasze CV musimy zwrócić uwagę, by zawierało ono frazy związane z naszą branżą. To może pozwolić nam przejść do następnego etapu.
Kolejną rzeczą, na która patrzą rekruterzy, są nasze profile w mediach społecznościowych. Musimy pamiętać o wszystkich kontach, które posiadamy i na bieżąco aktualizować na nich nasze informacje o wykształceniu, edukacji czy miejscu zamieszkania. Jeśli tego nie robimy, powinniśmy ukryć nasz profil albo go usunąć. Nasze dane powinny być zbieżne we wszystkich serwisach, tak by rekruter nie miał wątpliwości co do tego, gdzie pracowaliśmy. Wpłynie to też pozytywnie na odbiór nasze osoby. Będziemy postrzegani jako ktoś, kto panuje nad sytuacją i jest poukładany.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.