You are here: Home > Bez kategorii > Czy wpisywać zainteresowania do CV?

Czy wpisywać zainteresowania do CV?

Pozycja „zainteresowania” przez wielu uważana jest jako zbędny dodatek, inny wpisują tam byle co albo zainteresowania zbyt ogólne, by można było się do nich w jakikolwiek sposób odnieść. To, czy powinniśmy umieszczać tę rubrykę w naszym CV zależy od kilku czynników.
Najważniejszy z nich to sam fakt, gdzie składamy nasze dokumenty. Jeśli są to proste prace czy praca przez agencję, to raczej mało kogo będzie obchodzić nasze hobby. Jeśli jednak pracujemy w konkretnej branży, mamy konkretne doświadczenie, to warto umieścić także nasze zainteresowania.
Jednak pamiętać trzeba o tym, że powinniśmy mieć faktycznie czym się pochwalić, a przede wszystkim nie możemy kłamać na ich temat. „Sport, muzyka i filmy” to jedna z bardziej oklepanych odpowiedzi na to pytanie. Reruter ma wtedy poczucie, że nie przygotowaliśmy specjalnie dokumentów pod daną firmą, tylko wysłaliśmy gotowe CV znalezione w internecie.
Nie warto kłamać w sprawie hobby, bo może się okazać że nasz szef właśnie w taki sposób spędza swój wolny czas. Jeśli np. okaże się zapalonym wędkarzem, a my nie potrafimy odróżnić ryb morskich od słodkowodnych, to możemy zaliczyć dużą wpadkę, która zapewne zakończy się odrzuceniem naszej oferty. W poszukiwaniach pracy warto być przede wszystkim uczciwym.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.