You are here: Home > Bez kategorii > Jak napisać poprawne CV?

Jak napisać poprawne CV?

Poszukujący pracy często korzystają ze wzorów z internetu, licząc, że to rozwiąże wszystkie ich problemy. Niestety to najczęściej nie wystarcza. Jest kilka błędów, które popełnia naprawdę wielu kandydatów. Często mają one decydujący wpływ na wynik rekrutacji.
Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest niesprawdzenie dokumentu przed wysłaniem. Autokorekta często jest niewystarczająca – podkreśla ona jedynie oczywiste błędy. Jednak są wyrazy, jak np. „wierzy”, których poprawność zależy od użytego kontekstu. Jeśli sami mamy z tym problem, możemy dać nasze CV do sprawdzenia rodzinie lub znajomym. Do kandydatów często zniechęcają także dziwne zwroty użyte w CV albo w mailu, którym odpowiadamy na ogłoszenie.
Inny błąd polega na umieszczaniu w CV nieprofesjonalnych adresów email oraz zdjęć. Zdjęcie w CV powinno być wykonane profesjonalnie i przedstawiać nas w eleganckim stroju na neutralnym tle. Nie musimy oczywiście zbytnio tu przesadzać, ale zdjęcia z wakacji wyeliminujmy od razu.
Inny, częsty błąd polega na zamieszczaniu informacji, które danego pracodawcę wcale nie będą interesować. Jeśli chcemy być programistą, to musimy napisać o naszym doświadczeniu jako programista. Praca wakacyjna na magazynie to coś, o czym wtedy nie powinniśmy pisać. Nie dlatego, że to wstyd (bo żadna praca nie hańbi), tylko dlatego, że nie wpływa to w żadnym stopniu na proces rekrutacji na dane stanowisko.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.