JAK POKONAĆ WŁASNE SŁABOŚCI?

utworzone przez | Paź 1, 2017 | beauty&lifestyle, motywacja, strona główna, strona główna | 0 komentarzy

 

 

Długo szukałam własnej drogi zawodowej, właściwie nie wiedziałam za bardzo w jakim kierunku zmierzać. Kiedy wydawało mi się, że dotarłam na miejsce i znalazłam coś co mnie cieszy, nagle okazywało się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, niż moje wyobrażenia. Dookoła wyścig szczurów, ludzie, którzy podkładają Ci nogi na pierwszym lepszym zakręcie, a do tego brak możliwości wyrażania własnego zdania, bo „tylko szef ma racje”.  Nie czułam się dobrze w takie sytuacji, powiem nawet, że czułam wewnętrzne rozdrażnienie, robiłam to co do mnie należało, ale bez satysfakcji i poczucia radości. Przyszedł etap, gdzie atmosfera była tak nie do zniesienia, że już w niedzielę bolał mnie żołądek, że w poniedziałek trzeba iść do pracy. Życzę Ci, abyś najlepiej nie dotarła do takiego etapu. Teraz już wiem, że w momencie pierwszych myśli, że jest  źle powinnam była szukać dalej swojej drogi. Niestety człowiek ma w sobie tyle lęków, że sam siebie oszukuje wmawiając sobie, że jest dobrze, albo tłumaczy, że może być gorzej. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że każdy moment jest dobry na rozpoczęcie wszystkiego od początku.

 

 

 

Kiedy czujesz, że coś jest nie tak w jakiejś dziedzinie Twojego życia, zacznij szukać nowej drogi, innego rozwiązania. Moje doświadczenia nauczyły mnie, że pomimo lęku czy strachu wewnętrznego powinnam i tak iść naprzód. To nie jest tak, że się nie boję. Boję się, ale zmierzam przed siebie i odkrywam nowe horyzonty mojego życia.

 

Jak najlepiej pokonać własne słabości?  –  Zmierzyć się z nimi twarzą w twarz.

Albo to zrobisz, tu i teraz, albo będziesz żałować, że przez kilkanaście lat nie potrafiłaś zawalczyć o siebie i lepsze jutro. Będziesz żyła w poczuciu niespełnienia i smutku, co będzie odbijać się na Twoich bliskich. Będziesz miała wahania nastroju, bo ciągle będziesz odczuwać, że jesteś pomiędzy tym, co powinnaś ( bo tak pokazuje Ci serce), a tym co robisz teraz.

 

Nie jest łatwo pokonać własne ograniczenia. Uważam, że lepiej zrobić to małymi krokami i zacząć od małych przedsięwzięć, niż od razu pociągnięciem jednego sznurka zburzyć dotychczasowy świat i wejść od razu do drugiego. Takie jednorazowe wielkie posunięcie nie nauczy nas pokonywania własnych słabości, tylko może spowodować jeszcze większą ilość lęków, ponieważ tracisz grunt pod nogami, a jednocześnie idziesz w nieznane.

 

Najważniejsze w życiu to znaleźć swoją drogę, swój cel i wiedzieć dokąd się zmierza. Czasem osiągnięcie tego celu wymaga mnóstwa pracy, innym razem dużo czasu, ale wiesz, że idziesz w dobrym kierunku, cieszy Cię to i daje poczucie spełnienia. Życie jest zbyt krótkie, aby realizować cele i marzenia innych ludzi. Doceń to, co jest wokół Ciebie, doceń siebie jako wspaniałego człowieka, bo tylko tak zrozumiesz, że nic nie jest nam dane na zawsze i warto szanować swój czas i cieszyć się każdą chwilą  🙂

 

ściskam

Magda