You are here: Home > Bez kategorii > Kluczowe umiejętności dla poszukujących pracy

Kluczowe umiejętności dla poszukujących pracy

Gdy szukamy nowej pracy, staramy się pokazać z jak najlepszej strony. W tym celu wypisujemy nasze doświadczenie, ukończone szkolenia i kursy. Staramy się także wypisać cechy naszego charakteru oraz umiejętności. Tu często pojawiają się problemy i ostatecznie wpisujemy coś z gotowców znalezionych w internecie. Dla rekrutera to sygnał, że nie potrafimy opisać tego, w czym jesteśmy dobrzy.
Umiejętności można podzielić na kilka grup. Jedną z nich są tzw. umiejętności uniwersalne. Przydadzą się one niezależnie od branży, do której aplikujemy. Można tu wymienić m. in. obsługę komputera i innych urządzeń, odporność na stres czy możliwość szybkiej nauki nowych rzeczy.
Warto skupić się także na naszych umiejętnościach specjalistycznych. Te dobieramy dokładnie do branży, gdzie szukamy pracy. Specjalistyczne umiejętności posiadają np. informatycy, ale też budowlańcy i wykończeniowcy.
Innym typem umiejętności są umiejętności miękkie. Są to wszystkie te dotyczące pracy w zespole, kreatywności czy bycie elastycznym i szybkie dostosowywanie się do zmian na stanowisku pracy.
W naszym CV powinny znaleźć się umiejętności ze wszystkich tych grup, ułożone w ten sposób, by razem tworzyły spójną całość i zgadzały się także z przesłaniem reszty dokumentów rekrutacyjnych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.