You are here: Home > Bez kategorii > Mity dotyczące CV i poszukiwania pracy

Mity dotyczące CV i poszukiwania pracy

W ostatnich latach pojawiły się różne mity, dotyczące tego, jak powinno wyglądać nasze CV oraz jak poszukiwać pracy. Część z nich pojawiła się z powodów niezrozumienia tego, jak działają obecnie działy rekrutacji. Część to brak wczucia się w to, czego potrzebuje nasz potencjalny pracodawca.
Po pierwsze, wiele osób mówi, że w CV nie powinno być żadnych luk. To mogło być prawdą 10 albo 20 lat temu, ale dzisiaj nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dużo gorzej jest, gdy do CV wpiszemy każde miejsce pracy, również te, niezwiązane z posadą, na którą obecnie aplikujemy. Przygotujmy się jednak na pytania o luki w życiorysie i spróbujmy zamienić to w nasz atut. Możemy powiedzieć (jeśli to oczywiście zgodne z prawdą), że przeznaczyliśmy ten czas na podróże albo samokształcenie.
Innym mitem jest ten dotyczący długości CV. Podobno nie powinno ono przekraczać dwóch stron. W większości przypadków to prawda i powinniśmy się postarać tak je napisać, by nie pojawiła się np. trzecia strona, na której będzie tylko hobby i informacja o kursach. Jednak wszystko tak naprawdę zależy od naszego doświadczenia oraz miejsc, gdzie pracowaliśmy. Jeśli mamy duże doświadczenie, które może nam się przydać w tej pracy, to nie powinniśmy go ukrywać nawet gdy nasze CV trochę się rozrośnie. Oczywiście nie powinniśmy przesadzać też w drugą stronę.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.