„KOBIETA JEST ORGANIZMEM ULTRADOSKONAŁYM. POTRAFI SIĘ REGENEROWAĆ PO EXTREMALNIE CIĘŻKICH DOŚWIADCZENIACH. PRZETRWA WSZYSTKO”. Ten piękny cytat pochodzi oczywiście z ust wspaniałej kobiety Kasi Nosowskiej.

 

 

Całkowicie się z nią zgadzam. My kobiety mamy tak ogromne pokłady siły w sobie, a jednocześnie tak mało wiary we własne możliwości. Wiem, ponieważ sama przez to przechodziłam. Nie zawsze było tak jak dzisiaj. Miałam taki czas w swoim życiu, kiedy to było trudno mi uwierzyć, że w ogóle mam skrzydła, a co dopiero, że mogę je rozwinąć i pofrunąć jak ptak w stronę własnych marzeń. Z perspektywy czasu uważam, że wszystko w życiu ma swój cel, to co mnie dotknęło sprawiło, że odnalazłam w sobie tą siłę. Uwierzyłam, że mogę więcej, że mogę wybić się poza stereotypy. Wymagało to jednak czasu. Piszę to po to, abyś wiedziała, że historia każdej kobiety ma gdzieś swój początek i nie zawsze jest on kolorowy i bajeczny, ale zawsze można zacząć ubarwiać swój świat według własnej palety kolorów.

 

Namawiam kobiety do realizacji własnych marzeń, do świadomego życia, do doceniania chwili i spojrzenia na świat z innej, ciekawej perspektywy. Bardzo chciałabym, aby kobiety zrozumiały, jak wiele potrafią, jak wiele mogą i jak są silnymi organizmami. To my rodzimy dzieci, to my przezwyciężamy ból menstruacyjny każdego miesiąca, to my pierzemy, sprzątamy, gotujemy i jesteśmy do tego aktywne zawodowo. Spójrz na siebie i zobacz jak wiele dajesz dobrego. Jak wiele stworzyłaś, jak sobie wspaniale radzisz i jak jesteś wyjątkową i niepowtarzalną mamą dla własnego dziecka.

 

 

Zdarzają się w naszym życiu momenty, których się nie spodziewamy, które mogą być dla nas trudne, ale ważne jest, aby wspierać się wzajemnie i doceniać w tych dobrych momentach, bo gdy przychodzą gorsze chwile- jesteśmy na tyle silne, aby sobie z tym wszystko poradzić. Bądźmy dla siebie dobre, nie krzywdźmy się, nie bądźmy zazdrosne, wspierajmy się wzajemnie, pomagajmy  i dopingujmy nasze poczynania. Uważam również, że powinnyśmy celebrować własne sukcesy.

 

 

Nie oceniajmy innych, to nam do niczego nie jest potrzebne, a tylko niszczy nas wewnętrznie. Mamy własne życie, własne myśli i koncentrujmy się na sobie w zdrowy sposób. My kobiety jesteśmy wspaniałe, dokształcamy się każdego dnia, bo nawet spotkanie z  inną osobą to już nowa lekcja i doświadczenie. Wyciągajmy własne wnioski i idźmy do przodu.

 

 

Nie trzymajmy stresu w sobie. Mam wspaniałą koleżankę,  po 50-tce, kobietę tak mądrą, że mogłabym godzinami jej słuchać. Powiedziała mi kiedyś, że najważniejsze w sytuacji stresowej to wyrzucić tą złą energię na zewnątrz. Najlepiej iść  poćwiczyć, pobiegać, zmęczyć się w sposób fizyczny, aby psychika na chwilę się wyłączyła. Powiedziała mi, że trzymając stres w środku budujemy we własnym organizmie choroby. Nic dodać, nic ująć.

 

Moje wspaniałe kobiety bądźmy dla siebie bratnimi duszami, bądźmy dobre i wyciągajmy rękę do innych, którzy w danym momencie nas potrzebują. Walczmy o lepsze życie, nie zamykajmy się na świat, ponieważ życie jest naprawdę piękne  i wyjątkowe.

Życzę Wam cudownych chwil

Magda