You are here: Home > Bez kategorii > Najgorsze błędy w CV

Najgorsze błędy w CV

Rekruterzy mają naprawdę ciekawą pracę, która pozwala im także na brylowanie podczas firmowych imprez. A to wszystko za sprawą tych, którzy o pracę się starają. Oczywiście profesjonaliści nigdy nie zdradzają danych osobowych, jednak ogólny opis sytuacji często wystarczy, by rozbawiła nas dana sytuacja. Ale najważniejsze, byśmy sami też wyciągnęli z tego lekcję, która może nam się przydać przy poszukiwaniu pracy.
Tym, co notorycznie pojawia się w naszych dokumentach w czasie rekrutacji jest niepoważny, czasem śmieszny adres email. Konto, które założyliśmy sobie w gimnazjum zazwyczaj nie nadaje się do poszukiwań pracy. Warto założyć konto, gdzie loginem będzie nasze imię i nazwisko. Jeśli chcielibyśmy mieć własną domenę oraz stronę-wizytówkę, to w dzisiejszych czasach możemy mieć ją dosłownie za grosze. Domenę idzie zakupić za około 50 zł, a drugie tyle zapłacimy za hosting. Więc za mniej niż 10 zł miesięcznie możemy zyskać stałe uznanie w oczach rekruterów.
Druga poważna wtopa dotyczy zazwyczaj naszych zdjęć. Jeśli szukamy pracy, to powinniśmy zamieścić zdjęcie profesjonalne, w schludnej odzieży i na neutralnym tle. Zdjęcia z łazienek, z wakacji czy z imprez rodzinnych nie nadają się do tego, by pojawić się w CV.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.