You are here: Home > Bez kategorii > Praca na etacie czy własna firma?

Praca na etacie czy własna firma?

Praca na etacie czy własny biznes? To ostatnio gorący temat na forach internetowych, a jeszcze wcześniej przetwarzany w mediach. Od czasu kiedy fundusze unijne obudziły w nas drzemiące pokłady przedsiębiorczości Polacy zaczęli porzucać ciepłe posadki na rzecz otwarcia wymarzonej firmy, w której mogą realizować swoje własne cele i pracować na swój własny zysk.
Być może praca na etacie byłaby dla tych osób bardziej kusząca, gdyby zarobki oraz warunki zatrudnienia byłyby lepsze. Zatrudnienie w dużych korporacjach ma jeden duży minus: wciąż nie są dobrze opłacane. Od pracowników wymaga się ciężkiej harówki i zostawania po godzinach prawie za darmo. Śmietankę spija często manager lub dyrektor, a szarak siedzi dalej w swoim boksie i dłubie. Przestrzeń w takich biurowcach często jest zagospodarowana centymetr po centymetrze, stąd wieczne poczucie przytłoczenia i potrzeba uwolnienia się z okowów takiej instytucji. Tak właśnie określają korporacje ludzie, którzy z niej uciekli na własne podwórko.
Profitem z założenia własnej firmy jest na pewno niezależność i praca dla siebie, jednak zanim przyjdą zyski, trzeba się mocno napracować. Często ciężej niż w korporacji, ale nasza motywacja jest też o wiele większa. Bez względu na włożony trud zawsze odczuwamy satysfakcję, a jeśli wiemy, co robimy szybko zaczniemy zarabiać na naszym biznesie, który w idealnym świecie jest również naszą pasją i odwiecznym hobby. Nie pozostaje nic innego, aby robić to dalej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.