Fundamentem osiągnięcia sukcesu w naszym życiu jest rozwój osobisty. Aby polepszyć i udoskonalić wybrany element  naszego życia warto najpierw pogłębić swoją wiedzę.

 

Myślę, że gdybym miała to doświadczenie co teraz, kilkanaście lat wcześniej- moje życie mogłoby się zupełnie inaczej potoczyć. Dawniej wiele rzeczy robiłam nie przemyślanie, spontanicznie, bez obliczeń i szczegółowego planu. Dzisiaj wiem, że, aby osiągnąć sukces, warto najpierw zainwestować w siebie.  Niekiedy takie dokształcenie się wymaga czasu, jednak lepiej poszerzyć własną wiedzę, niż potem żałować, że skakało się na główkę do pustego basenu. O czym dokładnie mówię?

 

Jeżeli chcesz zostać dobrym trenerem powiedzmy na poziomie mistrzowskim, (ponieważ ustalmy jedno,  każdy kto chce być profesjonalistą, powinien sięgać wysoko), powinieneś uczyć się od najlepszych. Inwestować swój własny czas i pieniądze we własne kompetencje.

Pamiętaj, że każde szkolenie wnosi w Twoje życie coś nowego, nawiązujesz nowe znajomości, poszerzasz horyzonty.

Tylko wiedza pozwoli Ci osiągnąć poziom profesjonalisty. Patrzę na ludzi, którzy często mają za sobą jeden kurs, lub przeczytali kilka książek, zakładają własne biznesy i stają się „fachowcami we własnej dziedzinie”. Nie twierdzę, że to złe, ale tylko regularne poszerzanie własnej wiedzy pozwoli Ci osiągnąć sukces.

 

Zadam Ci proste pytanie…Czy chciałbyś być operowany przez lekarza, który cały czas się uczy, jeździ na zagraniczne sympozja, zna innowacyjne metody, jest profesjonalistą w swej dziedzinie i autorytetem dla innych? Czy przez lekarza, który skończył swoją edukację w latach 60-tych i nadal leczy ludzi? Myślę, że odpowiedz jest prosta 🙂

Sama trafiłam kiedyś w ręce niedouczonego lekarza, który przepisał w robionej maści dla mojego trzymiesięcznego wtedy dziecka kwas bromowy. W czasach, kiedy ten lekarz kończył szkołę kwas bromowy był świetnym farmaceutykiem, jednak po latach wyszło, że jest on bardzo niebezpieczny dla małych dzieci.  Już mała ilość kwasu w maści mogła zatrzymać akcję serce u dziecka. Powiedziała mi o tym farmaceutka, która wykonywała tą maść na zamówienie, dzięki jej wiedzy i świadomości umysłu- moje dziecko nie otrzymało tej substancji.

 

Sam widzisz jak ważne jest dbanie o swój rozwój, bez względu na wykonywany zawód czy pozycję społeczną. Podnoszenie sobie poprzeczki to w pewnym stopniu mierzenie się z samym sobą, z każdym krokiem stawanie się lepszym „Ja”.

 

Rozwój osobisty to inwestycja w siebie, we własne życie.  To ulepszanie za każdym razem pracy własnego mózgu, doskonalenie jego plastyczności, efektem czego jest  wiedza oraz świeżość i błyskotliwość Twojego umysłu.

 

Dzięki dbaniu o swój rozwój będziesz wyjątkową osobowością, człowiekiem o bogatym wnętrzu  i autorytetem dla innych głodnych wiedzy. Jim Rohn powiedział kiedyś ciekawe zdanie „Większość domów wartych powyżej $250.000 ma bibliotekę, przemyśl to”.

Nic dodać, nic ująć 🙂 Weź książkę, która Cię interesuje, zapisz się na szkolenie, webinar czy ciekawą konferencję, udoskonalaj siebie i bądź mistrzem w swej dziedzinie.

 

Ściskam

Magda