ZADBAJ O SWÓJ ROZWÓJ OSOBISTY

utworzone przez | Sie 9, 2017 | motywacja, pewność siebie, strona główna, strona główna | 3 Komentarze

 

 

Kiedy jako nastolatka słuchałam opowieści na temat rozwoju osobistego wydawało mi się, że rozwój to kończenie szkół czy studiów itd.  Z biegiem czasu dotarło do mnie, że rozwój osobisty to dbanie o siebie jako człowieka,  o własną mentalność, o pasję, zainteresowania.

 

Kiedy człowiek się nie rozwija, gaśnie, staje się przygnębiony, jest zdany tylko na los, nie wierzy we własne możliwości i nie próbuje nawet zrobić kroku do przodu. Czasem jest to również spowodowane tym, co wynieśliśmy z naszych domów. Chłopiec, który całe dzieciństwo pomagał ojcu na roli będzie miał wielki problem z uwierzeniem w siebie, w to, że może żyć inaczej, ponieważ miał wpajane, że praca przechodzi z ojca na syna, że to zaszczyt pracować pokoleniowo. Często tacy ludzie nie wiedzą, że mogą rozwijać własne zainteresowania, a nie żyć pasją pradziadka.  Każdy z nas jest  osobną jednostką i każdy może dojść tam, gdzie pragnie, musi uwierzyć i odważyć się żyć po swojemu.

 

Rozwój osobisty to szacunek do siebie, do własnych myśli, to rozwój własny w takim kierunku, w którym mamy chęć i radość podążać.  To nie kończenie kolejnych bezsensownych kursów, na które wysyła Cię pracodawca, ale kształcenie siebie w dziedzinie, która nas interesuje i za którą my osobiście podążamy. Począwszy od naszego zdrowia, przez pracę, pasje, aż do rozwoju duchowego.

 

 

Na studiach uczono mnie, że im więcej „papierków” tym lepiej. Kończyłam szkolenia, które były nudne, nic nie wnoszące w moje życie poza tym tylko, że miałam poczucie straty czasu. Nigdy nie zapomnę osoby, która prowadziła kurs zarządzania, czytając flegmatycznie z tablicy słowo po słowie Rozporządzenie Ministra, z akcentem powolnym na paragraf…ustęp.. Nigdy w życiu tak bardzo nie mogłam zapanować nad własnym ciałem, zasypiałam, walczyłam z powiekami, a kiedy już udało mi się przezwyciężyć sen poszłam w drugą stronę i dostałam głupawki śmiechowej.

 

W życiu chodzi o to, aby rozwijać siebie jak człowieka, swoje wnętrze, czytać ulubione książki, kończyć kursy, na które idziecie z przyjemnością, doświadczać wiedzy od ludzi, którzy nas ciekawią, pasjonują, rozwijać nasze zainteresowania. Rozwój osobisty to kreowanie siebie jako istoty ludzkiej o bogatym wnętrzu i ciekawym usposobieniu. To robienie kroku do przodu za każdym razem, kiedy mamy ochotę się cofnąć, rozwojem nazywam również pokonywanie własnych lęków i słabości. Rozwój to wszystko, co przyczynia się do tego, że jesteśmy bogatsi wewnętrznie, szczęśliwsi i spełnieni.

 

„Rzucam Ci wyzwanie. Niech Twoje życie stanie się arcydziełem. Dołącz do tych ludzi, którzy przeżyli to o czym mówią, którzy robią to o czym mówią.” – Tony Robbins

 

Ściskam

 

Magda